datum vydání, cena, platformy… všechny informace

GTA 6 je oficiální! Po letech a letech čekání, úniků a spekulací se Rockstar konečně rozhodl oznámit svou hru.V tomto souboru shrneme, co je o tomto již ikonickém titulu vědět.

GTA 6

Tenhle byl žádaný! GTA 6 je bezpochyby nejočekávanější hrou planety. Skutečný kulturní fenomén je již dlouho středem všech spekulací a fantazií, nemluvě o únikech informací. Teď, když je to oficiální, můžeme udělat inventuru toho, co víme o tomto novém dobrodružství.

V tomto souboru tedy uvedeme to podstatné, co byste o tomto titulu měli vědět. Konkrétní informace, oficiálně odhaleny. Datum vydání, příběh, hratelnost, všechno vám řekneme. Pojďme !

Kdy vyjde GTA 6?

GTA 6 již má datum vydání: dorazí… v roce 2025. Toto datum bylo vypuštěno na samém konci prvního traileru. Mohli jsme doufat, že GTA 6 dorazí v prvním čtvrtletí roku 2025, ale nové finanční výsledky společnosti nyní naznačují vydání na konci roku 2025.

Jen mimochodem připomeňme, že trailer byl odhalen předem, na vině bylo několik úniků, ke kterým došlo během víkendu 4. prosince. Podle prvních informací má jeden z velkých úniků na svědomí syn vývojáře Rockstar North. To však ještě zbývá potvrdit.

Musíme však být opatrní, nic není vyryto ve skále. Pamatujeme si, že během svého úplně prvního teaseru bylo Red Dead Redemption 2 přislíbeno na podzim 2017. Nakonec vyšlo… na podzim 2018. Trpělivost a dlouhá doba, proto.

Na jakých platformách vyjde GTA 6?

Upřesňuje to tisková zpráva GTA 6 hra vyjde na PS5 a Xbox Series X/S. Proto žádné vydání na pohotovostních režimech PS4 a Xbox One. Není to překvapivý fakt, popravdě. V roce 2025 by bylo těžké si představit vícegenerační odchod.

GTA 6GTA 6

O PC verzi se tisková zpráva nezmiňuje. Ani to není žádné překvapení. Rockstar vždy upřednostňoval vydání konzole před prací na počítačovém portu. Posledním příkladem je Red Dead Redemption 2. Vydáno v roce 2018 na PS4 a Xbox One, na PC dorazilo o rok později. Nepropadejte panice, buďte trpěliví.

Kde se bude GTA 6 odehrávat?

Každé GTA se odehrává v jednom nebo více amerických městech. GTA 4 se například odehrávalo v Liberty City, parodii na New York, zatímco GTA 5 se odehrávalo v Los Santos, pastiše Los Angeles. Pro GTA 6, pojedeme do Vice City, sotva nalíčeného Miami.

GTA 6GTA 6

Fanoušci ságy toto město dobře znají. Cestovali už v prvním GTA v roce 1997, ale zejména v GTA Vice City v roce 2002, považován za jeden z nejlepších v sérii.

GTAGTA
GTA Vice City (2002)

Kromě města, trailer nám slibuje prozkoumat jeho okolí, venkov, nábřeží i bažiny (inspirováno Everglades). Na obrázku níže můžeme vidět to, co vypadá jako reprodukce Keys, souostroví rajských ostrovů nacházející se jižně od Miami.

GTA 6GTA 6

Mapa, která by byla postavena jako ta z GTA 5, s centrálním městem a okolní krajinou… ale viděli jsme jen jeden trailer! Překvapení bychom mohli mít až do roku 2025. Kdo ví, možná se k otevřenému světu připojí druhé velké město?

Čtěte také – GTA 6: 5 věcí, které byste si neměli nechat ujít v prvním upoutávce na událost

Jaký bude příběh GTA 6?

Podrobnosti o příběhu jsou zatím skromné. V tomto ohledu můžeme traileru jen věřit. Budeme sledovat dobrodružství dvou postav: Jason a Lucia. Ztracený pár, který se živí malými loupežemi. V jednu chvíli je Lucia zatčena a uvržena do vězení. Zdá se, že hra začíná, když je podmínečně propuštěna (jak dokazuje elektronický náramek). To mu nezabrání, aby se znovu potopil… Přítomnost Lucie je malou revolucí v sáze, která byla v té době spíše mužská. Pokud bylo možné v GTA 1 hrát ženy, od té doby to tak již nebylo. Jak se vedení tohoto dua promítne do hry, se teprve uvidí.Budeme moci přecházet z jednoho do druhého jako v GTA 5? To v tuto chvíli není specifikováno.

GTA 6GTA 6
Lucia, jedna z protagonistek GTA 6

V traileru je třetí důležitá postava… město Vice City! Rockstar se opět pustil do parodování amerického života a jeho výstřelků a nabídl nám satirickou vizi přemíry Miami, ale také ztraceného venkova, který ztrácí orientaci. Vesmír je zkrátka postava sama o sobě.

GTA 6GTA 6

Další věci, které byste měli vědět, hromadně

Upoutávka na GTA 6 nám dává pár vodítek, abychom pochopili, co nás čeká, aniž by toho prozradil příliš mnoho. První, čeho si všimneme, je, že ulice Vice City se hemží životem. Všude jsou lidé, na pláži, v ulicích, v nočních klubech a dokonce i na venkově! Vedle toho působí Los Santos z GTA 5 opuštěně.

GTA 6GTA 6

Také si všímáme počet snímků inspirovaných Instagramem. Pokud už GTA 5 poškozovalo sociální sítě (Facebook a Twitter v té době), zdá se, že GTA 6 jde ve svém vedení ještě dál. Od toho k představě, že životy Insta budou nedílnou součástí hry, je jen jeden krok.

GTAGTA

Zdá se, že se vrací i loupeže. Logické, vzhledem k tomu, že Jason a Lucia… jsou lupiči. Byly to silné momenty v předchozí hře a doufáme, že budou stejně intenzivní a dobře prezentované i v této části.

GTA 6GTA 6

Hromadně, zaznamenáváme i přítomnost zvířat, psi, plameňáci a dokonce i aligátoři. Ve videu se objevují různá vozidla, jako jsou letadla a vznášedla, a očekává se, že budou létat.

GTA 6GTA 6

Zdá se, že důležitou roli ve hře mají i noční kluby, stejně jako pouliční závody připomínající Rychle a zběsile.

GTA 6GTA 6

Teď už zbývá jen čekat na další informace.. Hra se nečeká minimálně rokmáme dost času, abychom to viděli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *