co je to za akční hru, která je hitem na Steamu?

Helldivers 2, nová produkce od Sony a studia Arrowhead, je nový nečekaný hit na začátku roku 2024 na PC a PlayStation. S více než milionovým prodejem za pouhé tři dny titul předčil veškerá očekávání jak ze strany hráčů, tak i japonského výrobce. Ale co to vlastně Helldivers 2 je?

pekelný rozmanitý 2
Kredity: Sony

V březnu 2015 spustilo nezávislé studio Arrowhead Game Studios Helldivers. Za tímto názvem se skrývá kooperativní akční hra z pohledu „shora“, která čerpá inspiraci z některých kultovních sci-fi filmů z 90. Starship Troopers a Terminátor v čele. Přestože úspěch nebyl okamžitý, hra si postupem času vybudovala loajální komunitu, a to zejména díky jeho dobře promazaná kooperativní mechanika, jeho náročná obtížnost a jeho epické akční fáze.

O osm let později se Arrowhead rozhodl vrátit do popředí s pořádným pokračováním, střízlivě pojmenovaným Helldiverse 2. Pro tuto druhou epizodu si studio dalo prostředky k dosažení svých ambicí díky podpoře Sony. Na programu zbrusu nový grafický engine a především neočekávaný přechod na TPStedy pohled 3. osoby.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2

Tento druhý opus, který byl spuštěn letos 8. února 2024 na PC a PlayStation 5, se již setkává překvapivý hit. Jako důkaz se Helldivers 2 málem spojili 156 000 hráčů na Steamu podle SteamDB během prvního víkendu, což je nejlepší začátek hry vydané PlayStation na PC (do té doby držel titul port God of War). Ale jak můžeme vysvětlit toto šílenství?

Čtěte také: Enshrouded – jaká je tato hra o přežití hitem?

Helldivers 2: jednoduchý vzorec, ale ďábelsky účinný

Helldivers 2 na první pohled vypadá jako jakákoli kooperativní akční hra 3. osoby. Ve své struktuře tomu tak skutečně je. V náhodně generovaných úrovních budou muset až 4 hráči spojit své síly, aby odrazili nelítostné vlny nepřátel a splnili různé cíle, než se vydají k těžbě.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2

Helldivers 2 samozřejmě vyčnívá z davu formou a herními mechanismy. řekněme to, přechod na 3rd person je ten nejlepší nápad, který vývojáři mohli mít. Již v prvním opusu byly střety intenzivní a nikdy nebyly tak velkolepé a epické. Cítíme provinilé potěšení z řezání hmyzu (které pavoukům vypadají jako dvě kapky vody Hvězdná pěchota) těžkými výstřely z útočné pušky a těžkého kulometu.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2

K tomu je třeba přidat zvláštnost licence: úskoky. Abych to shrnul, každý Helldivers může požádat o podporu od své lodi umístěné na oběžné dráze. Po dokončení sekvence kombinací kláves (což přidává trochu stresu navíc, když jste ohromeni), hráči budou moci získat trochu podpory z vesmíru.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2

Seznam dostupných triků je dlouhý jako paže. Od klasického zásobování přechází k resuscitaci padlého kamaráda, včetně dodání těžkého kulometu nebo odstřelovací pušky s výbušnými náboji. Můžeme také rozpoutat peklo s těmito ošklivými tvory orbitální údery nebo nálety, která promění bojiště ve veselou kaši. Ale pozor na své spoluhráče, když se chystáte zničit polovinu mapy! A ano, přátelský oheň je nedílnou součástí zážitku Helldivers 2. Po robotech a pavoukovcích budou vaši spoluhráči vašimi nejhoršími nepřáteli! V horku nebude neobvyklé, že svého partnera nechtěně explodujete, dost na to, aby to během vašich relací vyvolalo velký smích.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2
Dobře umístěný nálet!

Všimněte si, že pocity ovladače v ruce jsou na PS5 vynikající, díky plné podpoře adaptivních spouštěčů a haptické zpětné vazbě DualSense. Zbraně mají rybolov, zpětný ráz a mají svou vlastní identitu (rychlost střelby, síla, zvuk atd.). Ovládání, ač klasické, nabízí poměrně širokou škálu pohybů. Například při sprintu se můžete ponořit k zemi, abyste snížili zpětný ráz svého blasteru nebo se vyhnuli ošklivému úderu tlapou.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2
Pokud chcete, můžete mířit v 1. osobě.

Zážitek, který lze ještě vylepšit

Helldivers 2 je neuvěřitelně zábavná s ostatními. Doporučujeme také, abyste ji za těchto podmínek hráli se dvěma nebo třemi přáteli. Na druhou stranu, pokud jste sólový hráč alergický na sociální interakce (vždy se můžete připojit k cizím lidem prostřednictvím systému dohazování), Titul Arrowhead nedoporučujeme.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2
Velký bug v dohledu

Aby bylo jasné, hra ztrácí veškerou svou přízeň a svou sólovou atmosféru, navíc výrazně omezuje váš postup. Protože, neočekávejte, že půjdete dále než obtížnosti Easy nebo Medium (a znovu) jako osamělý vlk. Tvůj služebník tě zkoušel a potvrzuje: opravdu se nudíme sami, kromě toho, že bojuje jako nikdy předtím, čelí nepřátelům příliš početným na jednoho vojáka. Ocenili bychom možnost odejít se spoluhráči ovládanými AI, ale bohužel tomu tak není.

pekelný rozmanitý 2pekelný rozmanitý 2
Atoma vždy znamená velkou show

Z hlediska dalších nápadných vad bude nutné komponovat během toto období spouštění s mnoha kolizemi a chybami zobrazení. Dohazování není ani zdaleka dokonalé, mezi předčasným odpojením a nemožností se připojit k rychlým hrám. Hraní s povoleným cross-play (hráči na PS5 a PC mohou hrát společně) je trochu jako ruská ruleta. Během našich sezení na PS5 byl přítel na PC odpojen 6krát… během stejné mise. Naštěstí vývojáři pracují na nápravě těchto začínajících problémů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *