Co je Plunderstorm, nová ultranávyková Battle Royale z World of Warcraft?

World of Warcraft vítá nový režim Battle Royale s názvem Plunderstorm. Nezávisle na základní hře, ultra návyková a především otevřená všem, je nyní k dispozici. Abyste se bavili, nepotřebujete znát záhady MMORPG, a proto je to skvělé. Režim příznačný pro změnu, kterou hra Blizzard aktuálně zažívá.

Plunderstorm

Až dosud World of Warcraft odolával sirénám Battle Royale. Zařazení takového režimu se však zdálo samozřejmé ve hře, která má stále miliony fanoušků. To je nyní hotovo s Plunderstorm. Tato aktualizace byla nasazena ve středu 20. března a přináší do titulu Blizzard závan čerstvého vzduchu.

World of Warcraft je v současné době ve stavu změn, protože letos slaví dvacáté výročí. Jeho kódy jsou obráceny naruby s novým způsobem uvažování o budoucích rozšířeních (další je The War Within), vydání mobilní hry (Warcraft Rumble) a možném portu na konzole… Příchod Plunderstorm je pouze kontinuitu této něžné revoluce. Jedná se o režim zcela nezávislý na základní hře a otevřený všem. Vysvětlujeme vám jak to funguje a proč je to úspěch.

Herní režim otevřený všem

Princip Plunderstorm je jednoduchý: 60 hráčů je vypuštěno do velké oblasti (Arathi Highlands). Jakmile se tam dostanou, musí sbírat zlaté mince, dovednosti, ale také levelovat, aby se stali silnějšími. Postupem hry se hrací plocha utahuje a nakonec přežije jen jeden hráč. Kurz, který se papírově neliší od velkých jmen žánru (Fortnite, Apex, PUBG, Warzone). Know-how Blizzardu, navzdory všemu stále živé, však pracuje na tom, aby byl koncept ultra návykový.

Plunderstorm World of WarcraftPlunderstorm World of Warcraft
Recept zůstává stejný: jsme propuštěni na velké ploše a může zůstat pouze jeden hráč.

První věc, kterou byste měli vědět, než začnete Plunderstorm, je, že nemusíte mít ve World of Warcraft postavu, abyste z toho mohli těžit, ani po zakoupení nejnovějších rozšíření. Stačí aktivní předplatné. Tato nezávislost se odráží od titulní obrazovky, protože Plunderstorm je zcela samostatný režim s vlastním rozhraním. Toto Battle Royale si bere jako téma piráty a není ani zahrnuto do kontinuity příběhu.

Plunderstorm World of WarcraftPlunderstorm World of Warcraft
Plunderstorm je zcela nezávislá na zbytku hry

Jakmile je vaše postava vytvořena, pustíte se do boje sami nebo s přítelem. První, co tě napadne, To je extrémní zjednodušení hry. Žádné třídní nebo rasové bonusy. Sbohem desítkám kouzel a dovedností, protože je možné pouze útočit a léčit. Jakmile se vypustíme do plání, které slouží jako hřiště, musíme najít schopnosti, které nás z této šlamastiky vyvedou: dvě útočné, dvě obranné a bonus. To je vše !

World of Warcraft plunderstormPlunderstorm World of Warcraft
Žádné třídy nebo dovednosti habaděj, vše je co nejvíce zjednodušeno

Přečtěte si také – Umělá inteligence zveřejňuje falešné zprávy o World of Warcraft poté, co byla trollována uživateli internetu

Stejně nervózní, jako je to návykové

Pokud World of Warcraft stále více tíhne k akci, takový krok vpřed ještě nikdy nebyl učiněn. Plunderstorm je nervózní režim, přeměněné WoW, které nenechává žádný prostor pro oddech. Trávíme čas běháním, prohrabováním se budovami a hledáním truhel, zběsilým narážením na číhající příšery nebo hráče, na které narazíme, vyhýbáme se bouři, která zmenšuje herní plochu. A co je nejdůležitější… bavíme se.

World of Warcraft plunderstormWorld of Warcraft plunderstorm
Střety mezi hráči jsou hodně nervózní

Plunderstorm nabízí vítaný taktický rozměr. Velmi rychlý nárůst úrovní vyžaduje, abychom k boji přistupovali jinak (nebudeme útočit na hráče úrovně 7, když jsme například na úrovni 4). Volba dovedností může být v některých situacích životně důležitá, v jiných méně. Zahrnutí společných cílů, jako jsou šéfové, nutí soupeře na chvíli spolupracovat, než se vrátí na správnou cestu. Různé situace, kvůli kterým nevidíme plynoucí čas.

World of Warcraft plunderstormWorld of Warcraft plunderstorm
Začínáme bez dovedností, musíte si je vydělat zabíjením monster

To vše se děje velmi rychle. Hry Plunderstorm se netahají věčně; trvají maximálně dvacet minut. Navíc jsou odměněni i poražení. Nezáleží ani tak na vaší konečné pozici v žebříčku, ale na zlatě nasbíraném od příšer nebo jiných účastníků. Mince, které odemykají nové kosmetické předměty pro vašeho hrdinu, a dokonce i držáky a oblečení pro vaši základní postavu World of Warcraft. Celá věc funguje prostřednictvím systému reputace: úroveň odemykáte přibližně každých pět her a celkem jich je čtyřicet.

Plunderstorm World of WarcraftWorld of Warcraft plunderstorm
Na mapě se objeví šéfové. Hráči pak musí spolupracovat (nebo ne), aby je zabili

Plunderstorm je podle Blizzardu „výjimečná“ událost. Jeho vřelé přijetí komunitou však ukazuje, že riskování se vyplatilo. Nebylo však vyhráno, protože Battle Royale již nebyl příliš populární, ale jako zázrakem majonéza ztuhne.

World of Warcraft plunderstormWorld of Warcraft plunderstorm
Čím více zlata máte, tím větší je vaše přepravovaná truhla… a viditelná pro ostatní hráče

Můžeme doufat v další režimy tohoto typu v budoucnu, nebo dokonce rozšíření tohoto, ale rozšířené o nové oblasti nebo dovednosti. V redakci jsme každopádně hákliví. plunderstorm, je to ideální příležitost, jak se (znovu) ponořit do WoW, aniž byste se do toho museli (znovu) pouštět vážně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *