ceny, katalog a zařízení kompatibilní se službou SVoD

Amazon Prime Video neustále rozšiřuje svou nabídku filmů a seriálů, která zahrnuje několik originálních či exkluzivních produkcí. Předplatné, cena, katalog, zde je vše, co potřebujete vědět o konkurentovi Netflix a Disney+.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video již několik let funguje ve stínu Netflixu. Pokud jsou si teoreticky obě platformy v počtu předplatitelů blízké, je obtížné odhadnout skutečný počet uživatelů Prime Video ze všech předplatitelů Prime.

Podle nejnovějších údajů zveřejněných Amazonem v lednu 2021 má služba Prime více než 200 milionů předplatitelů. Netflix má na konci září 2023 247 milionů předplatitelů. Pokud se také chcete pustit do dobrodružství Prime Video, řekneme vám vše, co potřebujete vědět o službě Amazon sVoD.

Nejnovější zprávy Amazon a Prime Video

Cena Amazon Prime Video: kolik to stojí?

Amazon Prime Video v televiziAmazon Prime Video v televizi
Kredity: Unsplash

Cena Prime Video je zahrnuta v předplatném Amazon Prime. Jedná se o hlavní produkt celkové nabídky, který je fakturován 6,99 EUR měsíčně nebo 69,90 EUR ročně. Amazon tuto cenu zavedl 5. září 2022.

Navzdory tomuto nárůstu jde o nejdostupnější streamovací platformu. Pro srovnání, Netflix stojí 5,99 až 19,99 EUR měsíčně a Disney+ se účtuje až 119,90 EUR ročně. Nejlevnější ze tří, předplatné Amazon Prime obsahuje několik dalších výhod, které jeho konkurenti nenabízejí. Najdeme například:

 • Doručení zdarma jeden pracovní den na Amazonu
 • Přístup k několika exkluzivním slevám Amazon, zejména během Prime Day
 • Přístup ke streamovací službě Amazon Music Prime (100 milionů skladeb)
 • Prime Gaming, který vám umožní sbírat hry zdarma každý měsíc
 • Prime Reading, který vám umožňuje přístup k rozmanitému katalogu e-knih prostřednictvímAplikace Kindle
 • Přístup k Twitch Prime, který zahrnuje mnoho výhod pro nadšence do videoher
 • Bezplatné, neomezené úložiště vašich fotografií na Amazon Photos a 5 GB místa na Amazon Drive.
amazon prime videoreklamaamazon prime videoreklama
Kredity: Unsplash

Pro studenty je předplatné ještě dostupnější. Amazon nabízí nabídku Prime Student, která vám umožní těžit z ceny 34,95 EUR ročně nebo 3,49 eur měsíčně. 30denní bezplatná zkušební doba se také prodlužuje na 90 dní. Upozorňujeme, že Amazon vyžaduje podpůrné dokumenty k ověření studentského předplatného. Není tedy možné systém oklamat.

V únoru 2024 Amazon oznámil špatnou zprávu: reklamy konečně přistanou na Prime Video. Uživatelé se budou muset během svých filmů a seriálů vypořádat s nějakou reklamou 9. dubna 2024. V oficiálním e-mailu zaslaném uživatelům společnost Amazon France také potvrzuje spuštění a nová placená možnost, jak se zbavit reklam. Fakturováno na 1,99 € za další měsíctato nabídka je již k předobjednání na webu Amazonu.

amazon prime videoreklamaamazon prime videoreklama

Amazon Prime Video: jak se přihlásit k odběru?

Amazon Prime Video Jak se přihlásit k odběruAmazon Prime Video Jak se přihlásit k odběru
Kredity: Unsplash

Chcete-li se přihlásit k odběru Amazon Prime, je to jednoduché. Pokud ještě nemáte účet na Amazonu, vytvořte si ho na Amazon.fr. Na chytrém telefonu klikněte na odkaz Vytvořit účet těsně pod tlačítkem identifikovat sebe na domovské stránce. Na počítači je odkaz na registraci v rozbalovací nabídce Účty a seznam úplně nahoře na stránce vedle vyhledávacího pole.

Jakmile je účet vytvořen, máte dvě možnosti, jak se přihlásit k odběru Amazon Prime / Prime Video. Přihlaste se a klikněte na sekci primární v hlavní nabídce Amazonu. Poté klikněte na Zkuste Amazon Prime Nebo Zahajte 30denní bezplatnou zkušební verzi. V novém okně klikněte po výběru způsobu platby na tlačítko pokračovat.

Druhou metodou je jít přímo přes web primevideo.com. Pokud ještě nejste členem Prime, klikněte na tlačítko Zahajte 30denní bezplatnou zkušební verzi na domovské stránce.

Amazon Prime Video katalog: jaké filmy a seriály tam najdeme?

Videokatalog Amazon PrimeVideokatalog Amazon Prime

Velmi úspěšné filmy a seriály

Každý měsíc přibývají do katalogu Amazon Prime Video nové seriály, filmy a dokumenty. V minulosti Netflix vynikal bohatostí své nabídky seriálů, ale Amazon vedl cestu, pokud jde o filmy. To už vůbec není taková pravda, jak to bývalo. Původní série Amazon patří v současnosti k nejoblíbenějším.

Například The Boys byla druhá nejvíce pirátská série v roce 2020 za The Mandalorian. Můžeme citovat mnoho dalších výjimečných seriálů, jako je The Last of Us od HBO, Mistr Vysokého hradu, Odeslání odjinud, Pane Robote, American Horror Story, Burn Notice, Fleabag, Báječná paní Maiselová, Jack Ryan od Toma Clancyho, Karnevalová řada, Nestydatý, američtí bohové, nahrát, Podzemní železnice, Kolo času nebo Rozloha. Na Amazonu spatřilo světlo světa několik původních sérií, například série Pán prstenů: Prsteny moci, jejíž první epizoda byla odvysílána 2. září 2022.

projít varovnými kanályprojít varovnými kanály
Kredity: Warner Bros.

To ale není vše, protože katalog Prime Video byl výrazně rozšířen na konci roku 2022. Ve skutečnosti Amazon podepsal velkou dohodu s Warner Bros. Discovery a Sony Pictures. Díky tomuto partnerství platforma získala vysílací práva pro nadcházející seriály ve Francii od Warner Bros. Discovery, ale také nejnovější filmy Sony uvedené v kinech jako Spider-Man No Way Home, Uncharted Nebo GhostBuster: Posmrtný život. Nakonec tato dohoda dala vzniknout Warner Pass v březnu 2023. Tento placený plán (12,99 EUR/měsíc navíc k předplatnému Prime) nabízí přístup k veškerému obsahu HBO, ale také k obsahu 12 kanálů, jako je Warner TV, Eurosport nebo Discovery Channel a Cartoon Network.

Konečně máme v říjnu 2023, že Amazon Prime Video nabídne největší katalog japonských anime. Americký gigant skutečně podepsal partnerství s Crunchyroll, benchmarkovou streamovací platformou v této oblasti.

crunchyroll amazon prime videocrunchyroll amazon prime video
Kredity: Crunchyroll

Ale také fotbal na Prime Video

Od 24. července 2021 se společnost Amazon Prime Video stala hlavním provozovatelem francouzského fotbalu Ligue 1 a Ligue 2, k velkému zděšení Canal+. Na 3 roky to jsou 8 zápasů denně které budou k dispozici v katalogu. Pokud jde o cenu, Amazon se rozhodl pro další plán předplatného účtovaný za 14,99 EUR měsíčně, který bude samozřejmě přidán k ceně vašeho předplatného Amazon Prime.

Upozorňujeme však, že je nezbytné být předplatitelem Amazon Prime, abyste se mohli přihlásit k odběru plánu. Ještě upřesnění, přihlášení k formuli Ligue 1 je nezávazné. Ve skutečnosti vám nic nebrání předplatit si ji na dobu před ukončením předplatného. Celkem to představuje investici 249,78 € ročně, pokud zkombinujeme předplatné Amazon Prime a fotbalový balíček.

Kromě fotbalu vlastní Amazon také určitá vysílací práva na tenisový turnaj Roland-Garros (zápasy na Court Simonne-Mathieu a také Night Session) v letech 2021 až 2024.

Fotbalová práva na sezónu 2024-2029 jsou v prodeji od září 2023, ale Amazon nejeví zájem.

Kompatibilní televizory a zařízení

Amazon Fire TV StickAmazon Fire TV Stick

Nyní jste členem Amazon Prime. Pro přístup do katalogu Prime Video použijte oficiální aplikaci, která je dostupná na několika platformách, nebo přistupujte k filmům a seriálům přímo z webového prohlížeče na webu primevideo.com. Tady je zařízení kompatibilní s aplikací Amazon Prime Video :

 • Fire TV / Fire TV Stick
 • Echo zařízení s obrazovkou: Echo Show, Echo Spot
 • Ohnivé tablety
 • Smartphony a tablety Android, iPhone, iPad, iPod Touch
 • Smart TV Samsung, LG (WebOS) nebo jakýkoli televizor vybavený Android TV (Sharp, Hisense, Sony, TLC, Philips atd.)
 • Multimediální boxy: Android TV (Shield TV, Shield TV Pro atd.), Apple TV, Chromecast (sdílení obrazovky) a Chromecast s Google TV
 • Herní konzole: PS5, PS4 a PS4 Pro, PS3, Xbox Series X/S, Xbox One
 • Blu-Ray přehrávače LG, Panasonic, Samsung, Sony
 • Některé TV dekodéry od Free, SFR, Bouygues Telecom a Orange

Amazon Prime Video na televizních dekodérech Orange, Free, SFR a Bouygues Telecom

oranžový livebox 6 se poprvé vracíoranžový livebox 6 se poprvé vrací
Kredity: Orange

Operátoři nyní spoléhají na to, že streamovací služby rozšíří nabídku zábavy. K Amazon Prime Video máte přístup na několika kompatibilních TV boxech. Předplatné je někdy součástí balíčku bez dalších nákladů. V tuto chvíli je to pouze případ předplatitelů Freebox Delta, kteří mají přístup k Amazon Prime Video „zdarma“.

Aplikace je také přístupná z Freebox Pop, Freebox Mini 4K, ale také Freebox Revolution. Ve všech třech případech je služba dostupná jako volitelná za běžnou cenu 6,99 € měsíčně. Na rozdíl od předplatitelů Delta vám účtuje přímo Amazon a nikoli Free.

To samé u ostatních operátorů. Aplikace Amazon Prime Video je k dispozici jako volitelná výbava od SFR, Bouygues Telecom. Zde je přehled televizních boxů operátorů kompatibilních s Amazon Prime Video.

 • Zdarma: Freebox Delta, Freebox Pop, Mini 4K a Revolution.
 • SFR: Decoder Plus, SFR Box 8 TV, Box THD 4K, Connect TV (V1 a V2).
 • Bouygues Telecom: Bbox Miami a Bbox 4K.
 • Oranžová: Livebox Play, TV 4 a dekodér UHD TV.

V Orange si můžete předplatit Amazon Prime a užívat si obsah Prime Video přímo z vašeho kompatibilního dekodéru Orange TV (dekodér TV Play, 4 dekodér nebo UHD TV). Chcete-li to provést, přejděte na kanál 67 a poté v části Video Pass a Prime Video. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *