ceny, filmy a seriály, kompatibilní zařízení, vše vám řekneme

Apple TV+ se od svého uvedení v roce 2019 snaží prosadit na trhu streamování. Tento outsider se zdaleka netěší popularitě Netflixu nebo Amazon Prime Video, ale stále má velké výhody, které může předvést. Cena, kompatibilní zařízení, katalog filmů a seriálů, zde je vše, co potřebujete vědět o streamovací platformě značky Apple.

složku apple TV+
Kredity: Apple

Apple TV+, který byl oficiálně uveden na francouzský trh 1. listopadu 2019, se prezentuje jako přímá odpověď Apple na Netflix, Amazon Prime Video a dokonce i Disney+. Na rozdíl od svých hlavních konkurentů Apple TV+ vyniká v jednom konkrétním bodě. Služba ve skutečnosti nabízí pouze originální a exkluzivní produkci ve svém katalogu, jinými slovy pouze filmy a seriály označené Apple Original.

Pokud dnes Apple TV+ stále ještě zdaleka nedosahuje popularity Netflixu s 245 miliony předplatitelů po celém světě (pouze 5% podíl na trhu v březnu 2023), může se platforma pochlubit skvělými kritickými úspěchy. Z dobrého důvodu a dodnes byly oceněny filmy, seriály a dokumenty Apple Original 348 ocenění a více než 1 440 nominací na Emmy, Zlatý glóbus a Oscary (CODA získala Oscara za nejlepší film). Ceny, katalog filmů a seriálů, kompatibilní zařízení, v tomto souboru najdete vše, co potřebujete vědět o Apple TV+, streamovací platformě značky Apple.

Apple TV+, kolik to stojí?

Apple od 25. října 2023 nenápadně zvýšil ceny Apple TV+, ale i dalších služeb jako Apple Arcade a Apple One. Od teď, měsíční předplatné Apple TV+ je účtováno za 9,99 EUR měsíčněpo 7denní bezplatné zkušební verzi pro nové uživatele.

Za tuto cenu má uživatel přístup k celému katalogu Apple TV+ (filmy, seriály a dokumenty), vše v rozlišení 4K. Upozorňujeme také, že pokud si zakoupíte zařízení Apple (iMac, Mac, iPhone, Apple TV, iPad, iPod Touch atd.), výrobce vám dává 3 měsíce zdarma.

složku apple tv+složku apple tv+
Kredity: Apple

Tak to upřesnímeApple TV+ je také součástí Apple One. Tento plán spojuje až 5 služeb Apple, včetně iCloud+, TV+, Music, Arcade a Fitness+. Bez ohledu na vybranou nabídku Apple One (individuální za 19,95 EUR/měsíc, rodina za 25,95 EUR/měsíc nebo Premium za 35,95 EUR/měsíc), Apple TV+ je součástí balení.

Konečně, Studentské předplatné Apple Musicnabízená za 5,99 EUR měsíčně, vám také umožňuje využívat a bezplatný přístup k Apple TV+. Mladší uživatelé mají zájem zvolit si tuto možnost, která jim umožňuje užívat si streamovací službu za méně peněz.

Apple TV+ Apple TV+
Kredity: Apple

Všimněte si, že se mohou objevit novinky týkající se cen, ale také programování Apple TV+. Z dobrého důvodu jsme se v prosinci 2023 dozvěděli, že Apple TV+ a Paramount+ by se mohly sloučit a vytvořit jediné levnější předplatné. Oba zábavní giganti v současné době jednají o dosažení této historické dohody podle informací z Wall Street Journal.

Filmy, seriály, dokumenty, co sledujeme na Apple TV+?

Jak bylo řečeno výše, Apple TV+ se odlišuje od ostatních platforem tím, že je nabízí výhradně ve svém katalogu Originální produkce Apple. Jinými slovy, seriály a filmy od Applu jinde nenajdete (samozřejmě s výjimkou pirátství). Knihovna Apple TV+ je nevyhnutelně méně, mnohem méně rozsáhlá než knihovna Netflix nebo Amazon Prime Video.

Vědom si toho, že nemůže konkurovat kvantitou, značka apple proto zvolila kvalitu. A musíme uznat, že její katalog již obsahuje desítky skvostů, které musíte vidět a které samy o sobě stojí za předplatné.

média časové osy Applemédia časové osy Apple
Kredity: Apple

Navíc si to pamatujmeApple TV+ nedávno zahájila produkci celovečerních filmů pro kina. Na svém kontě má značka Apple Killers of the Flower Moon od Martina Scorseseho, nebo dokonce Napoleon, životopisný film Ridleyho Scotta. Pokud jsou tyto filmy dostupné na Apple TV+ ve Spojených státech a dalších zemích, ve Francii tomu tak není kvůli chronologii médií. Apple TV+ však možná našla způsob, jak toto francouzské specifikum obejít.

Ale bez dalšího zdržování a namísto vyčerpávajícího výčtu veškerého dostupného obsahu (to by bylo příliš dlouhé a nestravitelné) najdete níže série a filmy, které stojí za to na platformě zhlédnout.

Nejlepší série Apple TV+

Odstupné

Buďte opatrní, mistrovské dílo. Severance je nepochybně jedním z těch pořadů, které mohou ospravedlnit předplatné platformy, jako jsou The Boys pro Amazon nebo Stranger Things pro Netflix. Tento thriller s očekáváním, podepsaný Benem Stillerem, vás pravděpodobně přimáčkne k sedadlu díky svému příběhu a machiavelistické atmosféře. Princip ? Mark vede tým kancelářských pracovníků, jejichž vzpomínky byly chirurgicky rozděleny do jejich profesního a soukromého života. Vytržení tajemného kolegy mimo kancelář odstartuje dlouhé pátrání po pravdě o povaze jejich práce.

Ranní show

Tento dramatický seriál oceněný cenou Emmy vykresluje moderní, brutální a nekompromisní portrét světa amerických ranních show. Prostřednictvím každodenního života tohoto redakčního týmu, který každé ráno probouzí miliony Američanů, nám The Morning Show umožňuje objevovat Spojené státy zevnitř, držet se nejžhavějších novinek: Weinsteinova aféra a hnutí #metoo, Covid-19. pandemie, útok příznivců Donalda Trumpa na Kapitol, vpád Elona Muska do médií atd.

Invaze

Pod rouškou sci-fi série viděné a recenzované o mimozemské invazi se Invasion vyznačuje svým špičkovým obsazením a vyprávěním zaměřeným na několik postav, které jsou všechny velmi odlišné. Z dobrého důvodu sledujeme tento mimozemský útok na Zemi očima amerického vojáka v Afghánistánu, japonského astronoma, americké ženy v domácnosti a britského školáka.

Únos

Idriss Elba je hvězdou této poutavé mini-série s impozantním předpokladem. Z dobrého důvodu se celý děj odehrává v letadle uneseném ozbrojenými teroristy připravenými na cokoliv. Sam (Idriss Ilba) uvízlý na palubě hodlá využít všech svých vyjednávacích schopností, aby se z tohoto pekla dostal živý a zachránil životy ostatních cestujících… I když to znamená pomoc útočníkům v jejich misi?

Ted Lasso

Spolu s The Morning Show je to bezpochyby jeden z největších hitů Apple TV+: Ted Lasso. Důkazem toho je 11 získaných cen Emmy, včetně té za nejlepší komediální seriál v letech 2021 a 2022. Vynikající Jason Sudeikis hraje trenéra amerického fotbalu, který je naverbován, aby se staral o britský fotbalový tým… Integrace se ukáže jako velmi komplikovaná , ale to nevadí, Ted své nedostatky vynahradí svým neotřesitelným optimismem.

Nejlepší filmy Apple TV+

USS Greyhound: Bitva o Atlantik

Upozornění pro fanoušky válečných filmů, tento celovečerní film Aarona Schneidera vás může zaujmout. Oscarový herec Tom Hanks hraje kapitána námořnictva Ernesta Krause. Zatímco druhá světová válka byla v plném proudu, dostal tento nezkušený důstojník obzvláště obtížnou misi: zajistit ochranu mezinárodní flotily 37 lodí, které musí zásobovat spojenecké síly v Anglii. Tento přechod Atlantiku se rychle změní v noční můru kvůli strašlivým německým ponorkám.

Tetris

Každý zná Tetris, slavnou videohru, která spočívá v vytváření celých čar z kostek různých tvarů. Znáte ale úplně šílený příběh jeho vzniku a hlavně jeho rozšíření do celého světa? Na to je tu film Tetris. Taron Edgerton (Kingsman 1 a 2, Rocket Man) hraje hlavní roli a hraje vývojáře a promotéra videoher Henka Rogerse. Když tento americký podnikatel objevil existenci Tetrisu v SSSR, byl přesvědčen o neuvěřitelném potenciálu této hry, ale ani zdaleka si nepředstavoval, že se ponoří do spirály lží a korupce za sovětem železné opony.

CODA

CODA je další nezbytností Apple TV+. CODA, vítěz tří Oscarů včetně nejlepšího filmu, vypráví příběh Ruby, mladé dívky a jediné slyšící dívky v hluchoněmé rodině. Když Ruby objeví sžírající vášeň pro zpěv, bude muset udělat obtížnou volbu mezi svými sny a rodinou. Pro ty, kteří se diví, CODA je skutečně americký remake rodiny Bélierových, který odhalil zpěvačku Louane široké veřejnosti. Pro jednou se této adaptaci daří předčit originál díky lepšímu zastoupení nedoslýchavých (zejména přidělením role rodičů neslyšícím tlumočníkům).

Jaké platformy jsou kompatibilní s Apple TV+?

Stejně jako Netflix, Amazon Prime Video a Disney+ je Apple TV+ k dispozici na mnoha zařízeních, což umožňuje, aby tuto službu využívalo co nejvíce lidí. Níže naleznete kompletní seznam zařízení kompatibilních s platformou.

Ke sledování na vaší televizi

Pokud chcete Apple TV+ sledovat na svém televizoru, budete tak moci učinit na následujících zařízeních:

 • Apple TV 4K, HD a 3. generace pod nejnovější verzí tvOS
 • Na všech chytrých televizorech Samsung
 • Na všech chytrých televizorech LG
 • Na chytrých televizorech Sony spuštěných od roku 2018
 • Na chytrých televizorech Panasonic
 • Na chytrých televizorech HiSense Roku a Android TV
 • Na televizorech VIDAA Smart TV
 • Na přehrávačích Roku a Smart TV
 • Prostřednictvím tyčí Amazon Fire TV
 • Prostřednictvím televizních obrazovek pod Android TV a Google TV

Pro hráče je třeba poznamenat, že Apple TV+ je k dispozici také na konzolích PlayStation 4 a PlayStation 5 a také na Xbox One, Xbox Series X a Series S. A konečně mnoho služeb satelitní nebo kabelové televize a také operátoři nabízejí Apple TV+ na svých box/přijímač. To platí zejména pro Free ve Francii.

složku apple TV+složku apple TV+
Kredity: Apple

Ke sledování na zařízeních Apple

Není překvapením, že Apple TV+ je zjevně k dispozici téměř na všech zařízeních Apple, pokud jste si je stáhli nejnovější verzi iOS a iPadOS. Ke službě se dostanete na:

 • iPhone
 • iPad
 • ipod touch
 • Mac (se systémem macOS Catalina 10.15, macOS Big Sur 11.0, macOS Monterey 12.0 nebo novější)

Ke sledování ve webovém prohlížeči nebo zařízení Android

Pokud vlastníte počítač se systémem Windows (včetně Microsoft Surface) nebo zařízení se systémem Chrome OS, je to možnépřístup k Apple TV+ prostřednictvím webového prohlížeče (Chrome a Firefox pouze ve specifikacích Apple).

Na Androidu se Google zavazuje, že v Obchodě Google Play nenajdete aplikaci Apple TV+. Na druhou stranu, ke službě budete mít přístup prostřednictvím výše uvedených webových prohlížečů. Pokud Apple ID nemáte, budete si ho muset nejprve vytvořit při registraci na platformě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *