cena, datum vydání, hratelnost, příběh, vše, co potřebujete vědět o první exkluzivitě pro PS5 z roku 2024

Rise of the Ronin je první velká cartridge pro PS5 v roce 2024. Toto akční RPG, které se odehrává v Japonsku v 19. století, je to, co můžeme nazvat „skutečnou“ exkluzivitou pro stroj Sony. Zveme vás, abyste si dva týdny před vydáním udělali inventuru všeho, co potřebujete vědět o Rise of the Ronin.

Vzestup Roninu

Rise of the Ronin je exkluzivitou pro PS5 zamýšlené společností Sony. Tak tomu bylo již ve své době u dvou epizod Nioh, další licence od vývojáře Team Ninja (seriály Dead or Alive, Ninja Gaiden atd.), jejichž duchovním dědicem se zdá být tento nový titul. Ve skutečnosti je to nová akční hra na hrdiny, která zkoumá bohatou japonskou historii, kterou se budeme zabývat, a jejíž různé upoutávky naznačují, že jistý Ghost of Tsushima vytvořil precedens…

V tomto souboru shrneme vše, co potřebujete vědět o Rise of the Ronin, když se blíží jeho vydání. Následuj vůdce!

Kdy je datum vydání Rise of the Ronin?

Vydání Rise of the Ronin je naplánováno na 22. března 2024, datum plné novinek, protože se bude muset vypořádat s konkurencí Princess Peach Showtime! (exkluzivně pro Nintendo Switch), ale také a především Dragon’s Dogma 2, další akční RPG s otevřeným světem vyvinuté renomovaným japonským týmem.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Na jakých platformách vyjde Rise of the Ronin?

Rise of the Ronin je exkluzivitou pro PlayStation 5. Hru vydává Sony Interactive Entertainment, což naznačuje, že zůstane exkluzivní pro stroj Sony, alespoň co se konzolového trhu týče. Vydání na PC nelze v budoucnu vyloučit, ale ani Sony, ani Team Ninja (vývojář hry) ohledně potenciální dočasnosti této exkluzivity nekomunikovali. Pokud však vydavatel bude fungovat jako u předchozích titulů studia, na vydání na PC si pravděpodobně budeme muset počkat téměř rok.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Kolik bude stát Rise of the Ronin?

V souladu s cenovým plánem Sony pro hry PS5, Rise of the Ronin se bude prodávat za 79,99 EUR. Tato cena se týká jak krabicové verze, tak edice dostupné na PlayStation Store.

Žádná speciální ani sběratelská edice není komerčně plánována, nicméně speciální digitální edice je k dispozici také v obchodě PlayStation Store. Obsahuje hru i digitální verze artbooku a soundtracku a také různé kosmetiky: hůl nindžů Iga, dvojité meče Toyokuni, balíček brnění bojovníka Bando a japonský slavnostní oděv. Ona je nabízen za 89,99 €.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Kdo je vývojářem Rise of the Ronin?

Rise of the Ronin je nové dítě velmi zkušeného studia: Team Ninja, dceřiná společnost vydavatele Koei Tecmo (Dynasty Warriors, Project Zero atd.). Jedná se o vývojářský tým založený v roce 1995, který o sobě dal vědět především Dead or Alive a Ninja Gaiden, dvěma licencemi, které v průběhu desetiletí hostily nespočet epizod.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Team Ninja také spolupracoval se Square Enix prostřednictvím spin-offů světa Final Fantasy a také s Nintendem. Studio skutečně vyvinulo některé pozoruhodné exkluzivity jménem japonského výrobce, jako Metroid: Other M v roce 2010, Hyrule Warriors v roce 2014 a také Fire Emblem Warriors v roce 2017. Nedávno tým Ninja vydal v roce 2017 exkluzivní konzoli PS4 Nioh, akční RPG s náročnou hratelností zasazenou do polohistorického Japonska, o kterém se říká, že bylo inspirováno Dark Souls, ale také mangou Berserk. Pokračování vyšlo v roce 2020. V roce 2023 studio vydalo Wo Long: Fallen Dynasty. Zde se opět jedná o akční RPG proslulé svou obtížností a umístěné ve fiktivním vesmíru inspirovaném čínskou mytologií.

Přečtěte si také – Marvel’s Spider-Man 2 test na PS5: hra, která vás nutí tkát

Co říká děj Rise of the Ronin?

Rise of the Ronin je hra zasazená do autentického historického kontextu, do konce feudální éry zakončené japonskou občanskou válkou (známou jako Boshinská válka, 1868-1869). Hra se odehrává v roce 1863 a hráč hraje ronina, což je termín používaný k označení samurajů, kteří nemají mistra. Země trpěla tyranskou vládou šógunátu Tokugawa a čelila zásahům amerických námořních sil i epidemiím.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Je to v tomto obzvláště chaotický kontext, ve kterém se scénář Rise of the Ronin odehrává, kde se avatar vytvořený hráčem musí zúčastnit celé řady bojů a učinit klíčová rozhodnutí, jako je zavraždění nebo nedůležité postavy, což bude mít zásadní vliv na jeho vlastní osud, ale také na osud jeho země.

Jakou hratelnost můžete v Rise of the Ronin očekávat?

Je představen Rise of the Ronin jako akční RPG v otevřeném světě jehož hra je zaměřena především na boj a infiltraci. Je zřetelně inspirován posledními dvěma franšízami vytvořenými jeho studiem (Nioh a Wo Long), pokud jde o obtížnost, a přeje si být co nejnáročnější. Zdá se však, že nový titul Team Ninja nabídne přístupnější zážitek, i když zaměřený na boj, s kontaktními a střelnými zbraněmi.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Pokud se vám líbily hry jako Ghost of Tsushima nebo poslední díly série Assassin’s Creed, je sázka na jistotu, že Rise of the Ronin udrží vaši pozornost, protože by měl být svou strukturou podobný. Otevřený svět hry vám umožňuje cestovat historickými městy jako Edo, Kyoto a Yokohamaale i japonský venkov a nabízí usnadnění cestování s koněm, hákem a dokonce i kluzákem.

Rise of the Ronin také obsahuje online kooperativní režim pro více hráčů, kde se tři hráči mohou spojit, aby společně dokončili hlavní příběhové mise hry a zpestřili si tak strategie útoku a infiltrace. Žádná mise není a priori exkluzivní pro kooperativní režim: Rise of the Ronin lze proto prozkoumat (a užít si) zcela sólo, takže hráči mají na výběr, zda si ji prožijí, jak chtějí. Všimněte si, že také nabízí tři režimy obtížnosti, aby byl přístupný co největšímu počtu lidí.

Potřebujete vědět něco o japonské historii, abyste ocenili Rise of the Ronin?

Většina her Team Ninja se snaží čerpat inspiraci z historického Japonska (nebo dokonce Číny v případě jejich předchozí produkce), takže můžeme očekávat, že studio se snaží respektovat historii své země, i když to znamená pravidelně se od něj poněkud odchylovat. Z těchto důvodů je sázka na jistotu, že hráč s minimálním zájmem o bohatou historii souostroví, a zejména o jeho fascinující feudální éru trvající téměř sedm století, bude schopen ocenit trochu více pozornosti k historickým detailům a četné reference, které Rise of the Ronin nabízí.

Vzestup RoninuVzestup Roninu

Titul jako Ghost of Tsushima, další exkluzivní konzole PlayStation, která se tentokrát odehrává ve středověkém Japonsku, dokázal být trochu didaktický ve způsobu prezentace svého historického kontextu. Můžeme doufat že Team Ninja dělá totéž v Rise of the Ronin, takže to může být oceněno, aniž by bylo nutné mít předchozí znalosti na toto téma. Neměli byste však očekávat, že najdete podrobného průvodce učením japonské historie, jako to udělalo například mnoho dílů série Assassin’s Creed, včetně epizody zasazené do feudálního Japonska, na kterou mnoho fanoušků stále čeká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *