Apple se sejde 10. června 2024 na své konferenci věnované AI

Zapište si do kalendáře, Apple oficiálně oznámil data své výroční konference Worldwide Developers Conference, čímž připravil půdu pro hlavní odhalení kolem generativní umělé inteligence, aktualizace softwaru svých operačních systémů a možná i několik překvapení.

Už je to oficiální, WWDC 2024 začne 10. června slavnou Apple keynote a bude pokračovat až do 14. června. Jak je již tradicí, událost bude zdarma živě přenášena pro vývojáře z celého světa. Apple ale také slibuje osobní zkušenost v Apple Parku v den otevření pro omezený počet účastníků.

Zatímco WWDC je vždy příležitostí k odhalení aktualizací softwaru pro platformy operačních systémů Apple, letošní vydání je nepopiratelně umístěno ve znamení umělé inteligence, která bude pravděpodobně hvězdou akce.

Apple by mohl odhalit vlastní AI

Jak se konverzační modely umělé inteligence, jako je ChatGPT, staly v posledním roce všudypřítomné, Apple zůstal výjimečně potichu o svých vlastních plánech umělé inteligence. To by se mělo změnit letos v létě, protože Apple začíná oficiálně diskutovat o příchodu funkcí posílených umělou inteligencí.

Greg Joswiak, výkonný ředitel společnosti Apple, zveřejnil na X poměrně sugestivní zprávu: „ Bude to absolutně neuvěřitelné » (Tohle bude naprosto úžasné). Pravděpodobně jste si všimli chytře umístěná velká písmena: IA. Velkou otázkou je, jak hluboko se Apple hodlá ponořit do generativních vod umělé inteligence. Nedávné zprávy naznačují, že technický titán aktivně hledá partnerství s jinými společnostmi, aby mohl používat jejich jazykové modely, a přitom investuje astronomické částky, potenciálně miliony dolarů denně, do svých vlastních výzkumných a vývojových iniciativ v oblasti materiálů AI.

Apple může zaujmout přísný přístup k zabezpečení pouze na zařízení a ponechat schopnosti umělé inteligence v rámci svého přísně kontrolovaného ekosystému než se spoléhat na cloudové zpracování od třetích stran, jako je OpenAI nebo Google.

Ať už budou mít ambice společnosti Apple v oblasti umělé inteligence jakoukoli formu, oznámení WWDC budou od té doby pečlivě sledována více než kdy jindy technický gigant je známý tím, že rychle dohání zameškanéa to i v oblastech, kde v minulosti minul cíl.

Na programu jsou iOS 18 a VisionOS 2

Mimo cyklus AI bude agenda WWDC zahrnovat obvyklou škálu aktualizací operačního systému: iOS 18, iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 a především VisionOS 2, novou verzi operačního systému Vision Pro. První verze přidala do ekosystému Applu několik šílených nových možností, jak uvidíte v naší recenzitakže očekáváme, že druhá verze to všechno vylepší.

Mezi oznámenými změnami jsou revize přizpůsobení uživatelského rozhraní pro iPhone, jako je možnost volně umisťovat ikony aplikací, „scény“ pro lepší spolupráci s aplikacemi Freeform a rozšířené ovládací prvky usnadnění.

Může se dokonce stát, že Apple využije konference WWDC k představení nových verzí svého hardwaru, jako tomu bylo loni a v předchozích letech. Mohli by se objevit nástupci tolik zvěstovaných AirPods s funkcí potlačení hluku, stejně jako možná aktualizace USB-C pro sluchátka AirPods Max přes uši. Samozřejmě, jakékoli potenciální odhalení hardwaru bude pravděpodobně zastíněno velkolepými proklamacemi Applu o AI a obvyklým náporem odhalení aktualizací softwaru. Uvidíme se tedy 10. června vědět o všech nových projektech společnosti Apple.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *