Amazon vám umožní platit dlaní, nepotřebujete kreditní kartu

Amazon usnadňuje registraci do svého kontroverzního systému rozpoznávání dlaní, který vám v některých firemních obchodech umožňuje platit bez vytahování kreditní karty.

Společnost spustila novou aplikaci Amazon One, která uživatelům umožňuje přihlásit se do biometrické technologie přímo ze svého telefonu. Dříve museli zákazníci navštívit zúčastněné místo Amazon One, jako je obchod Whole Foods nebo stadion, aby si nechali naskenovat dlaň a zaregistrovali se do služby bezkontaktního ID. Ale s novou aplikací pro iOS a Android je to nyní registrační proceduru je možné dokončit prakticky odkudkoli.

Připomínáme, že tato technologie byla poprvé testována v roce 2020, než byla loni rozšířena. Amazon hlásí silné a rostoucí přijetí, protože k dnešnímu dni bylo zpracováno více než 8 milionů transakcí Amazon One. Přibližně 80 % uživatelů v obchodech se po první registraci rozhodlo tuto technologii používat opakovaně.

Jak funguje rozpoznávání dlaní na Amazonu?

Po stažení aplikace Amazon One uživatelé vyfotí svou dlaň, která je zpracována generativní umělou inteligencí, aby se extrahovaly detaily jedinečného vzoru žil. V kombinaci se shromažďováním platebních údajů a ověřováním identity umožňuje Amazonu propojit váš podpis dlaně s vaším účtem pro použití kdekoli s Amazon One.

Když jdete do obchodu nebo na místo vybavené skenerem dlaní Amazon, jednoduše nad zařízením mávněte rukou. Systém využívá umělou inteligenci k porovnání skenu s podpisem dlaně vytvořeným z fotografií ve vašem telefonuokamžitě rozpozná vaši identitu, abyste mohli provádět platby, ověřovat váš věk, využívat odměny za věrnost nebo vám poskytnout bezpečný přístup.

Amazon Jedna dlaňAmazon Jedna dlaň

Podle Amazonu, Umělá inteligence může dosáhnout 99,999% přesnosti při křížové kontrole dat dlaně zachycené skenery v obchodě spolu se snímky z fotoaparátu telefonu použité pro registraci. Společnost vysvětluje, že tato úroveň přesnosti je možná díky podrobné analýze žil a struktury pod povrchem dlaně, spíše než se spoléhat na základní obrázky.

Když zákazník, který se zaregistroval do Amazon One prostřednictvím aplikace, poprvé umístí dlaň nad zařízením Amazon One, náš systém umělé inteligence dokáže porovnat a porovnat obraz dlaně a žil zachycený zařízením Amazon One s fotografie z fotoaparátu telefonu a teprve poté je registrace považována za dokončenou “, vysvětlil Amazon.

Přečtěte si také – Čip pod kůží k zaplacení nebo otevření auta? Je to možné a není to tak drahé

Technologie klade etické otázky

Zatímco Amazon One je dostupnější, protože již není potřeba navštěvovat obchod, samotná služba se dostala pod kontrolu kvůli potenciální dopady na soukromí a bezpečnost používání biometrických údajů pro účely identifikace a platby.

Amazon trvá na tom, že má zavedena silná ochranná opatření, a poznamenává, že fotografie dlaní jsou okamžitě šifrovány a odesílány do zabezpečeného prostředí AWS vytvořeného speciálně pro Amazon One, kde jsou transformovány do jedinečných podpisů dlaně, které nelze zpětně zpracovat. Uživatelé také nemohou ukládat nebo stahovat obrázky dlaní do svého telefonu. “ Obrázky dlaně zachycené aplikací Amazon One jsou uloženy v cloudu AWS v zašifrované podobě a nelze je uložit do vašeho zařízení », Určuje společnost.

Přesto představa velké společnosti shromažďující biometrická data v tak velkém měřítku některé znepokojuje. Koneckonců, váš otisk dlaně je jistě obtížnější změnit nebo zrušit než heslo, pokud je prozrazeno. Amazon říká, že jeho systém zahrnuje „další vrstvy detekce falšování“ jako součást nové mobilní registrace, ale uživatelé, kteří se zajímají o bezpečnost a soukromí, by si to mohli rozmyslet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *