aktualizace je k dispozici a je plná nových funkcí, zde jsou

Aktualizace iOS 17.4, velmi důležitá pro evropské uživatele, je nyní k dispozici ke stažení na kompatibilních zařízeních. Přináší nám velké změny a nové funkce užitečné pro každého.

Nejlepší funkce ios 17
Kredity: Apple

Tentokrát je to tam. Po několika týdnech, během kterých jsme se postupně dozvěděli, jaké změny přinese aktualizace iOS 17.4, je oficiálně dostupná ve Francii. Tato aktualizace zdaleka nezobrazuje slavné „tato aktualizace opravuje několik chyb a zlepšuje výkon“. skutečný zlom v historii iOS. Každopádně pro evropské uživatele. Je to ve skutečnosti ona, kdo nasazuje změny uložené zákonem o digitálních trzích (DMA). Text vstupuje v platnost dnem zveřejnění tohoto článku, 6. března 2024.

Než podrobně popíšeme, co přináší, připomeňme si, že pokud vaše zařízení dokázalo přijmout iOS 17, můžete si nainstalovat iOS 17.4. Shrnutí: nárok na něj mají všechny modely od iPhonu XR a iPhonu XS, které byly vydány v roce 2018. Aktualizace má proměnlivou váhu, ale počítejte mezi 1,5 a 2 GB přibližně. Nezapomeňte také, že před zahájením stahování potřebujete více volného místa. Na iPhone 12 jsme viděli, že systém téměř požádal o vydání jako první 8 GB navíc na mobilu, zatímco je jich 12 zdarma.

Zde se dozvíte, co mění aktualizace iOS 17.4 v Evropě

Nejpozoruhodnějším doplňkem je možnost stahovat aplikace z jiného obchodu, než je App Store. Vývojáři to mají povoleno vytvořit svůj vlastní obchod pokud si to přejí, s jimi definovanými pravidly. Je to pro ně příležitost obejít 30% daň vybíranou společností Apple pro nákupy prostřednictvím App Store, nabízením odkazů na jejich stránky nebo výběrem alternativní způsoby platby. Ale firma se v tomto případě postarala o zavedení odrazujícího systému: za každé stažení musí vývojář zaplatit společnosti Apple 0,50 EUR.

Když už jsme u placení, tím to končí. Monopol Apple Pay řešení platby částky. V Evropské unii banky mají nyní právo nabízet své platební aplikace. Uvidí se, zda uživatelé, kteří byli léta zvyklí používat jediný systém, přechod udělají, alespoň pokud jejich banka Apple Pay neopustí.

Další velká změna, která bude mít významný dopad na každodenní zkušenosti majitelů iPhonů a iPadů: výběr výchozího prohlížeče. Při prvním otevření Safari po instalaci aktualizace iOS 17.4 vás uvítá obrazovka s výzvou k výběru prohlížeče, který budete ve výchozím nastavení používat. Apple zobrazuje 11 navíc ke svým, v náhodném pořadí, aby nevzbudil dojem zvýhodňování jednoho více než druhého. To, co vidíte, se tedy bude mírně lišit od snímku obrazovky níže.

iOS17 4 výchozí možnosti prohlížečeiOS17 4 výchozí možnosti prohlížeče
Volba výchozího prohlížeče po aktualizaci iOS 17.4 / Credits: Snímky obrazovky Phonandroid

iOS 17.4 také přináší nové funkce všem uživatelům

Pokud se dosud zmíněné změny dotknou pouze Evropy, těží ona i zbytek světa z více drobných novinek. Například příchod 6 nových emotikonů na vyhrazené klávesnici: fénix, přetržený řetěz, plátek limetky, houba, obličej, který přikyvuje, a druhý, který vrtí hlavou. Apple také uvádí, že „Emoji 18 Person and Body Emoji lze nyní natočit oběma směry“.

iOS17 4 nové emotikonyiOS17 4 nové emotikony
Snímek obrazovky 6 nových emotikonů iOS 17.4 / Credits: Phonandroid

Změna způsobu fungování Siri, která byla zahájena loni v září v anglicky mluvících zemích, je přístupná více lidem, včetně Francie. Pro aktivaci hlasového asistenta již nemusíte říkat „Hey Siri“, i když stále funguje. Stačí jednoduché „Siri“.. Pokud se vám toto chování nelíbí, je zcela možné jej upravit v Nastavení iPhonu a zabránit tomu, aby samotné „Siri“ bylo spouštěcím slovem.

Všimněte si také příchodu přepisy v Apple PodcastsSZO “umožňuje sledovat epizodu se zvýrazněním textu synchronizovaným se zvukem ve francouzštině, angličtině, španělštině a němčině“. Můžete také „rhledejte slovo nebo frázi, klepnutím na text čtěte obsah z určitého místa a používejte funkce usnadnění, jako je velikost textu, zvýšení kontrastu a VoiceOver“.

Přečtěte si také – iPhone SE 4 se na snímcích odhaluje díky 3D renderům, konečně opouští hlavní tlačítko

Když už mluvíme o zvuku, funkčnost rozpoznávání hudby vyhrává velmi praktickou variantu. Jakmile je skladba identifikována, můžete ji přidat přímo “do vašich seznamů skladeb a knihoven Apple Music a Apple Music Classical“. Siri může nahlas číst zprávy, které dostáváte jakýkoli podporovaný jazyk.

Nezapomínejme na přidání informací o stavu baterie v souvisejících nastaveních výhradně pro iPhone řady 15 a také několik oprava chyb. Jeden “který zabránil zobrazení fotografií kontaktů v aplikaci Najít“a to”což způsobilo, že uživatelé dvou SIM karet přešli z primárního telefonního čísla na sekundární číslo a zobrazili ho ve skupině, do které poslali zprávu” již neexistuje.

Aktualizace iOS 17.4 se bude vyvíjet

I když je iOS 17.4 dobře dodán, určité body, které aktualizace přináší, by se mohly ve víceméně blízké budoucnosti změnit. Máme na mysli zejména konec webových aplikací na evropských iPhonech. Apple to udělal oficiální s odkazem na bezpečnostní důvody a věřil, že se to dotkne jen malého počtu uživatelů. Ať už je to pravda nebo ne, Evropa zahájila vyšetřování, aby zjistila, zda je toto rozhodnutí v souladu s DMA.

Toho si také všimnete všechny emotikony představující rodiny byly nahrazeny piktogramy. Toto je pouze dočasná změna, zatímco Apple definuje a nasazuje emotikony, které jsou považovány za více reprezentativní pro současnou realitu. Nakonec mějte na paměti, žebudeme muset počkat, než budeme moci plně využít všechny nové funkce iOS 17.4čas pro vývojáře a vydavatele aplikací nabídnout alternativy nebo jednoduše přidat ty, které již existují mimo App Store.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *